SPSS/AMOS YAPISAL EŞİTLİK MODELLEMESİ

Kurs Detayları

Başlangıç – Bitiş               :  Mayıs 2019 (Gruplara göre belirlenir.)

Günler : Hafta sonu(4 gün)               Saat   : 09:30 – 16:00 arası

Eğitim Yeri         :   Sancaktepe/İstanbul

Eğitimci              :  Ergün KARA   –  ergunpdr@hotmail.com  / 0 505 5971420

Ön Koşulları     :  Katılımcıların temel Regresyon modelleri bilgisine sahip olması beklenmektedir. Çalışmalara katılımcılar kendi kişisel bilgisayarları ile katılacaklardır. Katılımcıların temel düzeyde bilgisayar kullanabilemeleri gerekmektedir. Analizler için paket programların yüklü olması gereklidir. Analiz programı yüklü olmayan katılımcıların en geç 30 dakika önce eğitimin yapılacağı yerde olmaları gerekmektedir.

Eğitim şekli       :  Eğitim en fazla 10 kişilik çalışma grupları ile yüz yüze yürütülecektir. Katılımcılara çalışma materyalleri ve notlar eğitimciler tarafından sağlanacaktır. Sınırsız kahve ve kurupasta J

Kimler Katılabilir:

Eğitimlere lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası öğrenciler,  araştırmacılar, akademisyenler, özel sektörde işi gereği istatistiksel analize ihtiyaç duyan herkes katılabilir.

Eğitimin Amacı:

Yapısal Eşitlik Modellemesi (YEM) günümüzde sosyal bilimler, davranış bilimleri, eğitim bilimleri, ekonomi, pazarlama ve sağlık bilimleri başta olmak üzere birçok bilim dalı tarafından kullanılan, belirli bir teoriye dayalı olarak gözlenebilen ve gözlenemeyen değişkenlerin nedensel ve ilişkisel bir model içinde tanımlanmasına dayanan çok değişkenli bir istatistiksel yöntemdir.

Araştırmacıların AMOS/SPSS programların kullanımına ilişkin bilgilerini artırmak ve araştırmacıların “Yapısal Eşitlik Modelleme” yöntemi ile bilimsel çalışmalarında gerekli olan istatistiksel analizleri yapabilecek düzeye gelmeleri ve akademik dille raporlaştırmalarını sağlamaktır.

1. Gün

1
Yapısal Eşitlik Modellemesi Teorik Temel Bilgiler
2
Yapısal Eşitlik Modelinin Oluşturulması

2. Gün

1
Uyum indeksleri
2
Amos Arayüzü Tanıtımı
3
Doğrulayıcı Faktör Analizi ( İlişkisiz, I. ve II. Seviye analizleri)

3. Gün

1
Yapısal Eşitlik Modeli ve Yol Analizleri
2
Aracılık Testi

4. Gün

1
Ölçme Değişmezliği (Measurement Invariance) Analizi
2
Yapısal Regresyon Modeli

Kurs tarihi olarak Mayıs 2019 olarak öngörülmektedir. Net tarih katılımcılara göre belirlenecektir.

Ayrıntılı bilgi için +90 216 561 62 95 numaralı telefondan bilgi talep edebilir veya akademikrehberim@gmail.com adresine mail aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Favorilere Ekle
Süre: 20 Saat
Dersler: 9
Seviye: İleri